Mladí hasiči

Drahotěšice

Mistrovství ČR dorostu 2024

Drahotěšice mají od soboty dvě vícemistryně v požárním sportu. Republikový závod dorostenců se konal tento víkend v Písku. Soutěž zahajovaly družstva dorostenek - vítězky všech krajských kol z celé České republiky. Zuzka a Verča se poctivě připravovaly od podzimu, po celou zimu a jaro s týmem z Lišova. Po výhrách v okresním a krajském kole se tedy mohly utkat s těmi nejlepšími dívkami z ČR.
Soutěž zahajovala štafeta 4 x 100m, kde Veru běžela v první hlídce kladinu se stuhami a předávala Zuzce, která přenášela hasicí přístroj a zároveň dobíhala do cíle. První štafeta byla v obou drahách velmi vyrovnaná. Zuzka na posledním úseku PHP pohládala ve stejnou chvíli jako její soupeřka, v posledním ohybu dráhy nabrala neskutečnou rychlost a doběhla do cíle v čase 65:17s. Tento čas stačil na celkové druhé místo v této disciplíně.
Pak soutěž pokračovala během na 100m s překážkami. Zuzce se v prvním pokusu splnil její sen dosáhnout čas začínající číslem 17. Časem 17:79s si tak vytvořila nový osobní rekord a zároveň to byl druhý nejlepší čas lišovského družstva hned za Kačkou, která trať proběhla za 17:70s. Veru se v prvním pokusu jen těsně přiblížila svému snu pokořit 19ti sekundovou hranici a to časem 19:01s. Vyrazila ale i do druhého pokusu a v něm se to konečně podařilo, trať zdolaa za 18:76s. Stala se tak třetí nejlepší stovkařkou družstva Lišov. V celkovém pořadí měla Zuzka čtvrtý a Verča dvanáctý nejlepší čas ze 104 závodnic. K úspěchu družstva přispěla ještě svým osmnáctkovým časem Lenka  a nízkou dvacítkou Kiki. Součet 5ti nejlepších časů v družstvu měl hodnotu 93:26s a znamenal vítězství v této disciplíně.
Poslední disciplínou mistrovství byl požární útok. V prvním pokusu bohužel stroj Verče hodně přisával vzduch z netěsného spoje savic a tak Zuzka na proudu nastříkala až v čase 30:43s. Druhý pokus vypadal mnohem lépe, ale bohužel začalo foukat a Kačce na levém proudu  vítr rozprašoval proud vody, který směřovala do nástřikových terčů. Výsledný čas byl tedy mírně horší než v první běhu. V požárním útoku tedy skončily na 7-mé pozici.
Sečtení umístění z jednotlivých disciplín znamenalo pro družstvo Lišova 10 bodů, naprosto stejně jako měly holky z Hájova. Při rovnosti bodů bylo rozhodující pořadí v útoku, který měly dorostenky z Hájova o něco lepší, právem tedy zvítězily a naše holky si odnesly titul VÍCEMISTR ČESKÉ REPUBLIKY.